alkalİ su
Alkali Su
DR.AYŞEĞÜL ÇORUHLU ,DR.YASEMİN BRADLEY,DR.ENDER SARAÇ,DR.MEHMET ÖZ,DR.AHMET MARANKİ GİBİ BİR ÇOK DOKTOR VE UZMANIN TAVSİYE ETTİĞİ ALKALİ SU MUCİZESİNİ HALA BİLMEYEN KALDIMI?

EĞER YERYÜZÜNDE HERKES ALKALİ SU İÇERSE KANSER DAHİL HASTALIKLAR %80 ORANINDA AZALACAKTIR. (DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ-WHO)
NEDEN ALKALİ SU?
ALAKLİ SU PH DEĞERİ EN YÜKSEK OLAN SUDUR,MİNAREL YÖNÜNDEN ZENGİNDİR VE DÜNYANIN BİLİNEN EN GÜÇLÜ ANTİOKSİDANLARI ARASINDADIR. YAPILAN 2000’İ AŞKIN BİLİMSEL ÇALIŞMA GÖSTERİYOR Kİ VÜCUDUMUZ İÇİN ASİT KÖTÜ ALKALİ İYİDİR.ALKALİ SU VÜCUDUMUZDA ZARARLI BESİNLERİN VE OLUMSUZ HAYAT KOŞULARININ OLUŞTURDUĞU ASİDİK ETKİYİ DENGELEMEYE,VÜCUDUN ph DENGESİNİ KORUMAYAYARDIMCIDIR. ARAŞTIRMALARA GÖRE ALKALİ SU TÜKETİMİ SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN EN GÜÇLÜ DESTEKCİLERDEN BİRİDİR,KİLO VERMEYE VE SİNDİRİM SİSTEMİNİN ÇALIŞMASINA DESTEK OLUR. YAŞLANMAYI GECİKTİRİR VE YORGUNLUK,HALSİZLİK BAŞ VE GÖGÜS AĞRISI GİBİ ASİTLERİN NEDEN OLDUĞU ŞİKAYETLER İLE SAVAŞIR.
NEDİR ALKALİ SU?
ALKALİ SU,EN BASİT ŞEKLİYLE PH DEĞERİ YÜKSELTİLMİŞ SUDUR .PH 7.0 OLAN SIVILAR NÖTR OLARAK KABUL EDİLİR .BUNUN ÜZERİNDE İSE 7-14 ARASI ALKALİ ,0-7 ARASI İSE ASİDİK OLARAK BİLİNMEKTEDİR. ALKALİ SU,VÜCUDUMUZDA YANLIŞ BESLENMENİN VE YÜKSEK STRESİN VERDİĞİ ZARARLI ETKİLERİ ATMAK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR YARDIMCIDIR.TÜKETİLEN HORMONLU VE ÖZELLİKLE AMBALAJLI GIDALAR, İŞLENMİŞ TÜM ÜRÜNLER BİZİ KİLO ALMAYA VE DAHA SAĞLIKSIZ OLMAYA YÖNELTEN ETKENLERDİR.BU FAKTÖRLER İNSAN VÜCUDUNDA BULUNAN ASİDİN ARTMASINA VE VÜCUDUMUZUN SAHİP OLDUĞU PH DENGESİNİN BOZULMASINA NEDEN OLUR. TOKSİNLERİN ARTMASIYLA BİRLİKTE ASİDİ ARTAN VÜCUTTA BİR ÇOK OLUMSUZ ETKİLER KİLO ALIMI, İLERİ DÖNEMLERDE KANSER VEBİR ÇOK DİĞER HASTALIKLAR BAŞ GÖSTERMEYE BAŞLAR. GÜNLÜK YAŞAMDA TÜKETTİĞİMİZ ET VE SÜT ÜRÜNLERİ, YUMURTA,HAZIR TÜKETİM GIDALARI, PAKETTE VE AMBALAJDA ALINAN VE TÜKETİLEN HER BESİN ÇEŞİTLİ ORANLARDA ASİDİK YAPIYA SAHİPTİR. SADECE BESİNLER DEĞİL, AYRICA GÜNLÜK STRES,SOLUNAN KİRLİ HAVA, VÜCUTTA BİRİKEN TOKSİNLER DE İNSAN VÜCUDUNDA TOKSİN MADDE BİRİKMESİNE SEBEP OLUR VE VÜCUDUN PH DENGESİNİ BOZAR.DR.AYŞEĞÜL ÇORUHLU,NUN DA ALAKLİ DİYET KİTABINDA ANLATTIĞI ÜZERE VÜCUTTAKİ FAZLA ASİTLER GUT, BÖBREK TAŞI,OSTEOPOROZ VE DAHA İLERİDE KANSER DAHİL TÜM HASTALIKLARIN TEMELİNDE YATAN EN ÖNEMLİ UNSURDUR. NORMAL KAN PH ARALIĞI 7.35 İLA 7.45 ARALIĞINDA SEYRETMELİ, SAĞLIKLI BİR YAŞAM SÜRDÜRÜLEBİLMESİ İÇİN DE ALKALİ DÜZEYLERDE KALMASI MECBURİDİR. ASİDİK BİR BÜNYE ÖNCELİKLE YORGUNLUK,SİNİRLİLİK, MİDE BULANTISI,HALSİZLİK, ÇEŞİTLİ UZUVLARDA KRAMPALR,BAŞ AĞRISI, UYKULU OLMA DURUMU SEMPTOMLARIYLA KENDİNİ BELLİ EDER. VÜCUT İÇERİSİNDE BİRİKMİŞ TOKSİN MADDLER ASİDİK ETKİ YAPARAK İLERİYE DÖNÜK DAHA CİDDİ VE ÖLÜMCÜL HASTALIKLARIN DA NEDENİ OLUR.Copyright © 2016 All Right Reserved.