sağlıklı su
ASIL MARİFET SU İÇMEK DEĞİL, SUYU DOĞRU İÇMEK.
HAYAT KAYNAĞIMIZ OLAN SUYU YETERİNCE İYİ KULLANABİLİYOR MUYUZ ?
SU İÇMEMİZ GEREKTİĞİNİN GÖSTERGESİ AĞIZ KURULUĞU DEĞİLDİR YADA İÇTİĞİMİZ DİĞER SIVILAR SU İHTİYACINI KARŞILAMAZ. SU İÇMENİN KURALLARINI BİLMEK GEREKİR;
- ÖNCELİKLE TEMİZ VE SAĞLIKLI SU OLMALI.
- SADECE SU OLMALI:ÇAY,MEŞRUBAT,SÜT,VB GİBİ DEĞİL.
- DOĞRU ZAMANDA İÇİLMELİ:SUSAMAYI BEKLEMEDEN SABAH UYANINCA AÇ KARNINA,YEMEKLERDEN 20 DAKİKA ÖNCE,GECE ÖZELLİKLE UYKU ARASI VE DİĞER ZAMANLAR.
- DOĞRU İÇME YÖNTEMİ:BİR BARDAK SU EN AZÜÇ YUDUMDA OTURARAK YA DA SABİT DURARAK YAVAŞ;YAVAŞ İÇMELİ.
- İÇİLEN SUYUN DOĞRU ISISI :SOĞUK SU İÇİMİ HARARETİ ARTIRIR İÇİLDİĞİNDE VÜCUT OLUMSUZ TEPKİLERE YOL AÇAR. SICAK SU İÇİMİ YİNE VÜCUDUN SOĞUTMA SİSTEMİNİ UYARIR VE OLUMSUZLUKLARA YOL AÇAR,EN DOĞRUSU VÜCUT SICAKLIĞINA UYGUN SU İÇMEKTİR.
- BÜTÜN BUNLAR ÇOK ÖNEMLİ FAKTÖRLER ANCAK EN ÖNEMLİLERİNDEN BİRİ İSE İÇİLEN SUYUN MİNAREL YÖNÜNDEN ZENGİN ALKALİ SU OLMASIDIR. ASİDİK SULAR VÜCUDA ZARAR VERİR,SAĞLIKLI OLAN SU ALKALİ SUDUR.PH’I 7.1’İN ÜZERİNDE OLAN SULARI İÇMELİYİZ.
- İHTİYAÇ KADAR SU TÜKETMEK:KİŞİNİN KİLOSU,YAŞI,YAPTIĞI İŞ,ORTAM VE FİZİKSELOLAYLAR MİKTARI ETKİLER BUDA EN AZ 2,5 İLA 3LT ARASI OLMALI.
Su Nedir ve Suyun Önemi!
İDRAR RENGİ SU İÇME MİKTARIMIZI BELİRLEYEBİLİR,KOYU OLMAYAN HAFİF SARI RENK EN İDEALİDİR.
SUYU DOĞRU TÜKETTİMİZDE VÜCUT DOĞRU ÇALIŞACAK, HASTALIKLAR BİZDEN UZAKLAŞACAKTIR. EN ÖNEMLİSİ OBEZİTE,HORMON BOZUKLUKLARI, ORGAN DEFORMİTELERİ VE BİR ÇOK ŞEYİ ENGELLEMEK VEYA OLASIKLARI İNDİRGEMEK SUYUN DOĞRU VE YETERLİ TÜKETİLMESİNE BAĞLIDIR. İNSAN VÜCUDUNUN %70-80’İ SUDAN OLUŞUR,BU DA EN KÜÇÜK HÜCREMİZİN ORANININ BİLE İHTİYAC DUYDUĞU SUYUN KIYMETİNİ GÖSTERİR . SU İHTİYACI DUYAN VÜCUT YAĞ İHTİYACI DUYAN MOTOR GİBİDİR.YETERLİ SUYA SAHİP OLAMADIĞINDAN ÖNCE TEKLER VE ÇEŞİTLİ RAHATSIZLIKLAR BAŞLAR!
BİRDE SUYUMUZU TÜKETİRKEN UYGUN KAPLARDA TÜKETİP DEPOLAMALIYIZ Kİ KIŞ ETKENLERİN SUYUMUZA VERDİĞİ ZARARI ÖNLEYELİM. SU HAYATTIR !!! HAYATIMIZA VE SERVETİMİZE SAHİP ÇIKALIM…

 

Copyright © 2016 All Right Reserved.