alkalİ su nedİr?
Alkali Su Nedir?

PH 8,5
ALKALİ SU VE ALKALİ YAŞAM SAĞLIĞIN TEMELİ

ALKALİ YAŞAM BİÇİMİ ASLINDA HİÇ BİRİMİZİN YABANCI OLMADIĞI BİR BESLENME TARZI. HEM TÜRK MUTFAĞI HEM DE BİZLERİN DAMAK TADI ALKALİ OLMAYA ÇOK UYGUN. ALKALİ BESLENECEKSENİZ, OTLARINIZI, SEBZENİZİ, BİTKİ ÇAYLARINIZI EKSİK ETMEYECEKSİNİZ. TABİ Kİ EN ÖNEMLİ ALKALİ FAKTÖR İSE SU. GÜNDE EN AZ 2,5-3 LT SU TÜKETEN BİREYLER OLMAMIZ LAZIM, VE BU SULARIN MUHAKKAKTIR Kİ ALKALİ ÖZELLİKTE OLMASI LAZIM, NEDEN Mİ? HADİ BİR GÖZ ATALIM.

SON YILLARDA HEP DUYAR OLDUK ALKALİ SU, ALKALİ YAŞAM DİYE. BİZ TÜRKİYE’DE İLK BUNU DR. AYŞEGÜL ÇORUHLU’DAN DUYDUK, DR. YASEMİN BRADLEY ‘DEN DUYDUK. ENDER SARAÇ’TAN DUYDUK, AHMET MARANKİ’DEN DUYDUK, OSMAN MÜFTÜOĞLUNDAN DUYDUK, DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNDEN DUYDUK, JAPON BİLİMADAMLARINDAN, DOKTORLARINDAN DUYDUK.. BMS OLARAK DUYDUKK VE SİZLERE SUNDUK. ASLINDA UZAKDOĞU’NUN YAŞAM İKSİRİ OLARAK BİLİNİYOR ALKALİ, ALKALİ SU OLMAYAN SUDAN SAYILMIYOR. HATTA GELİŞMİŞ ÜLKELERDE ALKALİ SUYUN DERECELERİ BİLE VAR, MARKETLERDE SATILIRKEN ALKALİLLİK DERECESİNE BAKIP ÖYLE SATIN ALIYORSUNUZ. AZ ALKALİ YA DA ÇOK ALKALİ DİYE.

TÜRKİYE’DE ALKALİ İSE BMS İLE TANINMAYA BAŞLANDI. HATTA BMS İLE ANILMAYA BİLE BAŞLANDI. ENDER SARAÇ’IN KANALTÜRKTEKİ PROGRAMINDA ALKALİ SU ANLATILIRKEN BMS ALKALİ SIVISININ İSMİ GEÇER OLDU. GAZETELER HABER YAPTI ARTIK TÜM TÜRKİYE BİLİYOR. İLK VE TEK OLARAK BMS’DE BULUNAN ALKALİ SU TAM BİR SAĞLIK MUCİZESİ.

PEKİ NEDİR ALKALİ SU VE NEDEN ÖNEMLİDİR? HASTALIĞA KARŞI NASIL KORUR? BİLİMSEL AÇIKLAMALAR NEDİR?BUNDAN 15-20 SENE EVVELİ HATIRLAYANLAR VARDIR ELBET. O ZAMANLARDA DOĞAL, GÜBRESİZ, İLAÇSIZ YİYECEĞE ULAŞMAK ZOR DEĞİLDİ. TARLADAN, BAHÇEDEN, ÜRETİCİDEN, PAZARDAN ALINAN YİYECEKLER HORMONLU YA DA GDO’LU OLMAZDI. YURTDIŞINDA BİLİNMEYEN ÜRÜNLER PİYASAYA SUNULMAZDI. ŞİMDİLERDE İSE ARTAN NUFÜS VE ÇALIŞMA HAYATININ ZORLUĞUNDAN DOLAYI YİYECEKLERE KOLAY VE ÇOK MİKTARDA ULAŞIM GEREKİYOR. BU NEDENLE GÜNÜMÜZDE BESİNLERE DİREK ULAŞMAK İÇİN, GİTTİĞİMİZ MARKETLERDE BESİNLER AMBALAJLI SATILIYOR. AMBALAJLI BESİNLER İÇLERİNDE DOĞAL OLMAYAN MADDELER MUTLAKA İÇERİRLER. HİÇ YOKTAN AMBALAJ İLA TEMAS HALİNDE BULUNMALARI BİLE BESİNLERİN YAPISINDAKİ DOĞALLIĞI BOZMAYA YETERLİDİR.

BİR BESİN ALIRKEN İÇERİSİNİ OKUYUN, ŞEKER, GLUKOZ, ASPARTAM, SİTRİK ASİT, ASKORBİK ASİ, E320, E235 VB DOĞADA BULUNMAYAN MADDELERİ GÖRECEKSİNİZ. BU MADDELER VUCÜT İÇİN GEREKLİ OLMAYAN, VÜCUDU YORAN, SIKINTIYA SOKAN VE BU NEDENLERDEN ÖTÜRÜ VÜCUDU ASİTLENDİREN MADDELERDİR. SADECE BESİNLER DEĞİL, STRES, İŞ ORTAMINDA GERGİNLİKLER, HAVA KİRLİLİĞİ, HAREKETSİZLİK GİBİ DIŞ ETKENLER DE VÜCUTTA ASİTLENMEYİ ARTTIRIR.

İLK DOĞDUĞUMUZ ANDAN İTİBAREN VÜCUDUMUZ ASİTLENMEYE BAŞLAR. HALBUKİ İNSANOĞLU ALKALİDOĞAR. VÜCUDUMUZDA BİRİKTİRDİĞİMİZ ASİTLER HÜCRE ÖLÜMÜNE, YA DA HÜCRELERİN EVRİM GEÇİRMESİNE NEDEN OLURLAR. ASİTLENME KAN DOLAŞIMINI ENGELLER, BÖBREK ÇALIŞMASINI YAVAŞLATIR, KARACİĞERİ YORAR. BAŞIMIZIN AĞRIMASINDAN TUTUN DA, SİVİLCELERİMİZE, KRAMPLARDAN TUTUN DA GRİBE, AFTLARA, ZOR İYİLEŞEN YARALARA, KANSERE KADAR TÜM HASTALIKLARI TEK BİR NEDENLE AÇIKLAYABİLİRİZ. İSİMLERİ VE BELİRTİLERİ İSTEDİKLERİ KADAR FARKLI OLSUN, ÖZÜNDE TEK BİR NEDENE BAKARLAR ASİTLENME! GENETİK HASTALIKLAR DA ASİTLENMEYE BAĞLI OLARAK ERKEN ORTAYA ÇIKABİLİR.

PEKİ VÜCUT ASİTLENDİ NE OLACAK?

VÜCUT NE KADAR ASİTLENİRSE O KADAR DA ALKALİ YAPMAK GEREKİR Kİ SAĞLIĞIMIZI KORUYABİLELİM. ÖRNEĞİN, BİR BARDAN KOLA İÇTİĞİMİZDE ALDIĞIMIZ ASİDİ TEMİZLEMEK İÇİN 30 BARDAK ALKALİ SU TÜKETMEMİZ GEREKİR. YA DA BAKLAVA YEDİĞİMİZDE, TATLIYI, AKŞAM YEMEĞİNİ FAZLA KAÇIRDIĞIMIZDA MUTLAKA ALKALİ SU İLE TAKVİYE YAPMAMIZ GEREKİR. ANCAK BU ŞEKİLDE VÜCUT KENDİSİNİ DÜZENE SOKAR VE SAĞLIĞINI MUAHFAZA EDER.

ÖZELLİKE RAMAZAN AYLARINDAN ALKALİ SU TÜKETİMİNİ ARTTIRMAK GEREKİR. ÇÜNKÜ 1 BARDAK İÇİLEN ALKALİ SU, 10 BARDAK NORMAL SUYA EŞDEĞER GÜÇTEDİR. RAMAZAN BU SENE DE YAZ AYLARINA TEKABUL EDİYOR, BU DA VÜCUDA SU ALIMI EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARMAMIZ GEREKTİĞİNE İŞARET. YAZ AYLARINDA TERLEME YOLUYLA ÇOK SU KAYBEDİYORUZ GÜN İÇERİSİNDE DE SIVI ALIMI YAPAMADIĞIMIZ İÇİN İFTARDAN SONRA 3-4 BARDAK İÇİLEN ALKALİ SU TÜM VÜCUDU 30 BARDAK SU İÇİLMİŞ GİBİ RAHATLATIR, ERTESİ GÜNE DAHA SAĞLIKLI İBADET ETMENİZİ SAĞLAR.

ALKALİ SU PH DEĞERİ 7’NİN ÜZERİNDE OLAN SUDUR. ŞU ANDA BMS ALKALİ FİLTRESİ İLE AVRUPA’NIN EN YÜKSEK PH DEĞERİNE SAHİP SUYUNU ELDE ETMENİZ MÜMKÜN. SUYUNUZUN PH’INDAN EMİN DEĞİLSENİZ, KENDİNİZ DE ÖLÇEBİLİRSİNİZ. BİR TURNUSOL KAĞIDI, YA DA PH SIVISI (BMS SIVISI OLARAK DA BİLİNİYOR) KULLANARAK RENK SKLASI İLE KARŞŞILAŞTIRABİLİRSİNİZ.

ENDER SARAÇ PROGRAMINDA ALKALİ SUYUN YAĞ YAKIMINI KOLAYLAŞTIRDIĞI, HÜCRE KORUNMASINA KATKIDA BULUNDUĞUNU VE DE ALKALİ SUYUN DÜNYADAKİ EN KALİTELİ SIVI OLDUĞUNUN ALTINI ÇİZİYOR. ALKALİ SUYU İÇMENİN VE ELDE ETMENİN EN SAĞLIKLI YOLU İSE ARITMA FİLTRESİ KULLANMAK. ÇÜNKÜ ALKALİ SU HER ZAMAN TAZE OLARAK ARITILIP TÜKETİLMELİDİR. BEKLEYEN SUYUN İÇERİSİNDE MADDELER VE ALKALİLİK SEVİYESİ DURGUN SUDA KAYBOLUR. BU NEDENLE ŞİŞE SU VE DAMACANA SULARIN PH SAYISI, ALKALİLİK DERECESİ YANILTICIDIR. SİZDE İNTERNETTEN YAPACAĞINIZ KISA ARAŞTIRMALAR İLE BU SONUÇLARA ERİŞEBİLİRSİNİZ.

BMS TÜM CİHAZLARININ ÖLÇÜMLERİNİ YAPIYOR, HER SENE ÜNİVERSİTEDE VE ARAŞTIRMA LABARATUARLARINDAN DÜZENLİ OLARAK TESTLERİNİ YAPTIRIYOR. GÜVENİLİR SU İÇİN, SU EN ÖNEMLİ KAYNAGIMIZDIR, İNSAN SUSUZ YAŞAYAMAZ. BU NEDENLE HAYATİ SIVINIZIN KAYNAGINI İYİ BİLİN VE BİLİNÇLİ SU TÜKETİNİZ.Copyright © 2016 All Right Reserved.